Instagram Hesabını Nasıl Kalıcı Olarak Silerim?

Instagram Hesabını Nasıl Kalıcı Olarak Silerim?

 

Instagram akıllı telefonlarımızda fotoğraf ve video paylaşımı yaptığımız bir sosyal paylaşım programıdır. Arkadaşlarınızı, akrabalarınızı, tanıdıklarınızı takip edebilir ve dünyadaki ünlü sevdiğiniz kişilerin, futbol ve basketbol kulüplerinin paylaşımlarını görebilirsiniz. Instagram programında arkadaşlarınıza direk mesaj ile de fotoğraf ve video gönderebilir, paylaşacağınız fotoğrafı düzenleyebilirsiniz. Ayrıca Instagramın birçok yan uygulaması da mevcut. Keşfet sekmesinden sevebileceğiniz fotoğraflara ve videolara ulaşabilirsiniz yeni keşiler bulup takip edebilirsiniz. Ve bağlantılı hesap ekleyerek diğer sosyal paylaşım ağlarınızda aynı anda resminizi paylaşabilirsiniz.

 

Instagram hesabınızı yeni hesap açmak veya memnun kalmamak gibi bazı nedenlerden dolayı kalıcı olarak silmek isteyebilirsiniz. Instagramda paylaştığınız fotoğraflarınız asıl fotoğrafları kaydet özelliği açıksa telefonunuza kayıt edilir. Bu özellik kapalıyken instagram hesabınızı silmek ve paylaştığınız fotoğraflarınızı kaybetmek istemiyorsanız Instaport uygulaması ile kolaylıkla resimlerinizi kayıt edebilirsiniz.

 

 

Peki, Instagram hesabını nasıl kalıcı olarak silerim?

 

https://instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

linkine tıklayın ve giriş yapın. Açılan hesap silme sayfasında karşınıza gelen hesabınızı neden silmek istiyorsunuz sorusuna uygun bir cevap seçin. Daha sonra açılan sayfada tekrar şifrenizi girmeniz istenir. Şifrenizi girdiğinizde hesabımı kalıcı olarak kapat yazısına tıkladığınızda hesabınız silinmiş olacaktır.

Instagram hesabınızı sildiğinizde bütün fotoğraflarınız, beğenileriniz, yorumlarınız silinecektir. Ve yeniden aynı kullanıcı adıyla yeni hesap açamazsınız.

Eğer hesabınızı tamamen silmek yerine geçici olarak kapatmak istiyorsanız bu da mümkün.

Bilgisayarınızdan Instagram sayfasına girerek oturum açın. Sağ üst köşedeki profil sekmesinden kendi profilinizi açın ve profili düzenle yazısına tıklayın. Açılan menüde sağ altta hesabımı geçici olarak kapat yazısına tıklayın. Hesabınızı neden kapatıyorsun sorusuna uygun bir cevap seçin. Daha sonra şifre girmeniz istenebilir. Ve hesabınız geçici olarak bir süreliğine kapatılacaktır. Bu süre içerisinde istediğiniz zaman giriş yaparak tekrar hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Post Author: teknologiz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir