İphone İle Yüklü Gelen Uygulamalar Nasıl Silinir?

İphone İle Yüklü Gelen Uygulamalar Nasıl Silinir?

 

iOS 9 ile iOS tabanlı cihazlarda yüklü gelen uygulama sayısı da oldukça artış gösterdi. Apple kullanıcıların kullanmadığı o kadar çok uygulama ön yüklü olarak cihaza gelmekte ki elbette kullanıcılar da cihazlarında boş yere yer kapladığını düşündükleri bu uygulamalardan fazlasıyla şikayetçi olmaktalar. Bu kadar çok şikayete kulak veren Apple firması yöneticileri de bazı ön yüklü programların kaldırılabileceğine dair açıklama yapmışlardır.

 

Stok olan bu uygulamaların cihazınızda kapladığı yerden dolayı sıkıntı yaşıyor, cihaz belleğiniz düşük olduğu için problem yaşıyorsanız iPhone ile Yüklü Gelen Uygulamalar Nasıl Silinir? başlıklı bu yazımızda bu sorunlarınıza kalıcı bir yöntem olmasa da bir çözüm yolu önerisi getireceğiz.

 

Apple Watch, Apple Haritalar, Hisseler, Borsa, Ev, İpuçları, Arkadaş Bul, Pusula, FaceTime, iBooks, iTunes Store, Haberler, Anımsatıcı, Sesli Notlar, iCloud Drive, Mail, Podcastler, Müzik, Hava Durumu, Anımasıtıcı, Videolar gibi uygulamaları cihazınızdan silebilmeniz mümkün. Sildiğiniz bir uygulamayı yalnızca iPhone cihazınızdan kaldırmış olursunuz, içeriğindeki bilgiler kaybolmamaktadır bunu da hatırlatmakta yarar var. Mesela Apple Watch uygulamasını silmek istediğiniz zaman uygulama size Apple Watch ile bağlantınızın kesilmiş olacağına dair bir uyarı vermektedir. Bu uygulamaları sildiğiniz takdirde uygulamanın Widgetlerini (pencere araçları) de silmiş olduğunuzu unutmayın. Kaldırmak istediğiniz uygulamayı klasik olan uygulama kaldırma metoduyla yani uygulama simgesinin üzerine uzun basılı tutarak sil seçeneğini aktif etmeniz mümkün.

 

Silmiş olduğunuz bir uygulamayı daha sonra yüklemek isterseniz de App Store’dan veya Spotlight üzerinden aratarak bulabilir ve cihazınıza yükleyebilirsiniz.

 

Bu stok uygulamaları sistemden tamamen silebilmenizin şimdilik kesin bir çözümü yok ne yazık ki. Apple firmasının piyasaya süreceği yeni sürümler ve güncellemelerle bu stok uygulamalara da kökten bir çözüm önerisi getirmesi kullanıcıları çok sevindirecek gibi görünüyor.

 

Post Author: teknologiz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir