Opera’nın Ücretsiz Vpn’i Nasıl Kullanılır?

Opera’nın Ücretsiz Vpn’i Nasıl Kullanılır?

 

En popüler internet tarayıcılarından biri de Opera’dır. Oldukça geniş kapsamlı olan bu tarayısı yakın zamanda kullanıcılarına bir sürpriz yaparak ücretsiz VPN hizmeti sunulduğunu açıkladı. Bu özellik sayesinde VPN ihtiyacı olan kullanıcılar hiçbir ek programa ihtiyaç duymadan üstelik ücretsiz olarak Opera tarayıcısı ile birlikte VPN ihtiyaçlarını giderme fırsatı yakalamış oldular. Peki Opera’nın Ücretsiz VPN’i Nasıl Kullanılır?

 

            VPN özelliği kullanıcıların Web’de dolaşırlarken güvenlik ve gizlilik seviyelerini üst seviyeye çıkaran, ülkelerin oluşturdukları bölgesel kısıtlamaları aşmalarını sağlamaktadır. Opera’nın VPN işlevi, 256 bit şifreleme sistemi kullanıyor ve bu durum ücretli VPN’ler ile aynı güvenlik ve gizlilik hizmeti sunuyor.

 

Öncelikle Opera’nın bu özelliğini kullanabilmek için Opera Geliştiriciler sürümünü kurmak gerekecek. Kurulum gerçekleştikten sonra tarayıcı açılır ve ayarlar bölümüne gidilir. Ayarlar bölümüne gidildikten sonra ayarlar bölümünde bulunan VPN özelliği aktif hale getirilmelidir. Daha sonra herhangi bir internet sitesine giriş yapılarak gezinme çubuğunun yanında yer alan VPN sekmesine gidilerek ülke tercihi yapılmalıdır. Ve böylelikle VPN servisi aktif hale gelecektir.

 

Ülke seçenekleri arasında şimdilik Almanya, Kanada, Amerika bulunmaktadır. Ancak gelecek zamanda bu ülkelerin dışında farklı ülkelerin de yer alacağı kesin gibi görünmektedir. Opera’nın ücretsiz VPN hizmeti ile kullanıcılar gezmiş oldukları sitelerde iz bırakmadan gezebilmektedirler. Bu uygulama internet sitelerinin güvenlik ve gizlilik durumlarını raporlama ve hangi sitenin minimal risk düzeyinde olduğu listeleme özelliklerini sunmaktadır. Güçlü şifreleme sistemi ile kullanıcıların Wifi kullanımı esnasında araya girmek isteyen korsan kullanıcıların tespitini de sağlamaktadır.

 

Opera’nın ücretsiz VPN hizmeti ile kullanıcılar VPN hizmetlerine masraf yapmaktan kurtuldukları gibi kaliteli bir VPN hizmetine de sahip olmaktadırlar. Özellikle bu uygulama ile Opera kullanımı gün geçtikte artış göstermektedir.

 

Post Author: teknologiz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir