Remix Os Nedir? Nasıl Kurulur?

Remix Os Nedir? Nasıl Kurulur?

 

Remix OS Android işletim sistemini kullanan cihazlarda tüm oyun ve uygulamaları çalıştıran bir sistemdir. Eski cihazları rahat kullanabiliyor olmanız açısından artıları oldukça fazla olan bir işletim sistemidir. Bu yazımızda Remix OS Nedir? Nasıl Kurulur? sorularına detaylı bir şekilde cevap vereceğiz.

 

Programın kurulumuna başlamadan önce Remix OS kurmanız için elinizde en az 8 GB hafızası olan bir Usb bellek olması gerekmekte. İşlemlerinizin Usb belleğinizin okuma ve yazma hızlarıyla doğru orantılı bir hızda gerçekleşecek olduğunu belirtelim. Firmanın resmi internet sitesinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz kurulum dosyasını da indirin. Sonrasında kuruluma başlayabilirsiniz.

 

* Usb belleği bilgisayarınıza takın ve ‘Bilgisayar’ penceresini açın. Usb belleğinizin sistem klasörüne sağ tıklayarak açılan seçenekler penceresinden ‘Özellikler’ seçeneğinde tıklayın.

 

* Açılan pencerede Usb cihazınızı NTFS olarak görünmekteyse biçimlendirmeniz gerekmektedir. Biçimlendirme işlemi Usb cihazınızdaki verileri tamamen sıfırlayacağı eğer bellekte dosya varsa yedeklerini alın. Biçimlendirme için ‘FAT32 (Varsayılan)’ seçeneğini ayarlayın ve ‘Başlat’ butonuna tıklayın. Biçimlendirme işlemi biraz uzun sürebilir bekleyin.

* Biçimlendirme bittikten sonra indirip klasöre çıkardığınız Remix OS klasörünü açın. Klasör içerisinde remixos usb tool programını çalıştırın. Uyarı vermesi durumunda ‘Yine de çalıştır’ seçeneğini seçerek devam edin.

* ‘Welcome to Remix OS Usb Tool’ başlığıyla açılan pencerede alt kısımda ‘Browse’ yazan butona tıklayıp ISO dosyasını seçin ve ‘Tamam’ butonuna tıklayın ve ardından programın işlemini bitirmesini bekleyin.

* Kurulum bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Usb’den boot edin. Sistem başlatılırken F9 tuşuyla bu modu açabilirsiniz. Bu modda usb belleğin hız testi yapılacaktır. Hız testinin ardından Android-x86 boot edilecek. Sonrasında da Rmix OS belleğe yüklenecek ve donanım taranacaktır.

* İşlemler tamamlandıktan sonra ilk kurulum ekranı gelecektir. Sırasıyla dil, anlaşma onaylaması, kablosuz ağ seçimi, wi-fi şifresi ekranları gelecektir. Gerekli bilgileri gelen ekranlara yazıp en son ‘Start’ butonuna bastığınız zaman Remix OS kullanıma hazır olacaktır.

 

Post Author: teknologiz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir