Silinen Mesajlarınızı Nasıl Geri Getirebilirsiniz?

Silinen Mesajlarınızı Nasıl Geri Getirebilirsiniz – Çoğu zaman istemediğimiz durumlarla karşılaşabilirsiniz. Özellikle çok sık telefon kullanıyorsanız bazı hataların olması olasıdır. Bazen sizin için çok önemli bir bilgi içeren mesajları yanlışlıkla silebilirsiniz. Bu durum canınızı sıkar elbette. Silinen mesajınızı geri getiremeyeceğinizi düşünürsünüz ya da çeşitli sayfalardan bu konu hakkında bilgi sahibi olmaya çalışabilirsiniz. İnternet üzerinde silinen mesajların geri getirilmesi ile ilgili pek çok bilgiye rastlamanız mümkün. Fakat bazı kötü niyetli kişiler telefonunuza bu yolla zarar verebilir. Bu yüzden silinen mesajlarınızı geri alabilmek için önemli sayfaları incelemelisiniz. Silinen mesajlarınız için üzülmemeniz gerekir. Çünkü geri getirmenin bir yolu var. Peki silinen mesajlarınızı nasıl geri getirebilirsiniz?

 

            Günümüzde neredeyse tüm telefon kullanıcıları Android işletim sistemine sahip telefon kullanmaktadır. Bu Android telefon kullanıcıları için silinen mesajlarını geri getirmek mümkündür. Öncelikle bazı programların bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir. Bunlardan biri de “Android Data Recovery”dir. Bu programı bilgisayarınıza yüklediğinizde silinen mesajları geri getirmeniz de mümkündür. Silinen mesajınızı geri getirmek için Android telefonunuzdan Geliştirici seçenekler kısmına tıklayın. Buradan USB hata ayıklama seçeneğine ulaşın. Bu özelliği etkinleştirdikten sonra telefonunuzun Ayarlar kısmından telefon hakkında bilgilerin olduğu seçeneğe tıklayın. Karşınızda bir sayfa açılacaktır. Bu sayfaya yedi defa tıklamanız gerekmektedir. Çoğu telefonlarda “derleme numarası” olarak karşınıza bir ekran gelebilir. Öncelikle bu yazıyı gördüğünüzde beş defa tıklayın eğer herhangi bir hata veriyorsa aynı işlemi yedi defa tıklayarak tekrar yapın.

 

Bu işlemlerle uğraşmak istemeyenler için ise bilgisayarınızdaki kurtarma programlarını etkinleştirerek Sms ve Messenger ayarlarını açarak buradan Rocover butonu karşınıza çıktığında tıklayın.

 

Bunun yanı sıra bilgisayarınıza Mobile Go, MoRo Robo gibi programları da yükleyerek silinen mesajlarınızı geri getirebilirsiniz.

 

Post Author: teknologiz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir