Whatsapp Yedekleme Nasıl Yapılır?

Whatsapp Yedekleme Nasıl Yapılır?

 

Bir anlık mesajlaşma sistemi olarak birçok kullanıcının tercihi olan WhatsApp uygulaması bünyesinde barındırdığı ve kullanıcılarına sunduğu özelliklerle benzerleri arasında zirveye oturmakta.

 

Kullanıcısı bu kadar çok olunca akla takılan sorular da olmuyor değil. Yeni bir telefon aldıysanız veya telefonunuzu değiştirdiyseniz, uygulamayı bir nedenden dolayı telefonunuzdan silmek ve sonrasında tekrar yüklemek gibi bir durum oluştuysa ve uygulama üzerinde bulunan eski sohbet kayıtlarınızın yedeklerini almak ve bu yedekleri geri yükleme yapmak istiyorsanız WhatsApp Yedekleme Nasıl Yapılır? adlı bu yazımızda sorunuza da cevap bulabileceksiniz.

 

WhatsApp mesaj yedeklemeleri Google Drive üzerine ve WhatsApp uygulamasının kendi içeriğine yapılmaktadır.

 

* İlk olarak WhatsApp uygulamasını açın.

 

* Ana ekranda sağ üst kısımda yer alan Menü ⋮ simgesine tıklayın.

* Açılan pencerede ‘Ayarlar’ seçeneğini seçin.

* Profil ayarlarınızın sayfası açılacaktır. ‘Sohbetler’ sekmesine geçiş yapın.

* Gelen sayfada ‘Sohbet Yedeği’ seçeneğine tıklayın.

* Çıkan pencerede eğer daha önceden WhatsApp sohbet yedeğiniz alınmışsa hangi tarihte alındığına dair bilgileriniz bulunur.

* ‘Yedekle’ butonuna basarak WhatsApp sistemi üzerine direk yedek alabilirsiniz

* Google Drive ile yedek alabilmeniz için ilk olarak ‘Google Drive’a Yedekle’ seçeneğine tıklayarak yedeklerinizin ne kadar sıklıkta alınacağını seçin. Günlük, Haftalık, Aylık, Yalnızca Yedekleye dokunduğumda, Yok gibi seçeneklerden size uygun olanı seçin.

*  ‘Hesap’ seçeneğine tıklayarak Android cihazınıza kaydetmiş olduğunuz bir Google Mail adresini seçebilir veya ‘Hesap Ekle’ seçeneğini seçerek cihazınızın adım adım yönlendirmesiyle sisteme bir hesap tanımlayabilirsiniz. Hesabı seçtikten sonra ‘Google Drive Kimliği Doğrulanıyor’ yazısı ekranda görünür ve kısa süre sonra açılan pencerede ‘WhatsApp şunu yapmak istiyor’ başlıklı bir yazı görüntülenir. ‘İzin Ver’ diyerek işlemi tamamlayın.

* ‘Yedekleme Bağlantısı’ seçeneğine dokunduğunuzda Wi-fi, Wi-fi veya hücresel seçenekleri karşınıza çıkar. Size uygun olanı seçin ve devam edin.

* En altta yer alan ‘Videoları Dahil Et’ seçeneğini açabilir veya kapalı konumda bırakabilirsiniz.

* Google Drive üzerine almış olduğunuz bu yedeği daha sonra Android cihazınıza kolayca yükleyebilirsiniz.

 

Post Author: teknologiz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir