Windows 10 Harita İndirme Nasıl Yapılır?

Windows 10 Harita İndirme Nasıl Yapılır?

 

Microsoft firmasının Windows 10’da geliştirdiği özellikler kullanıcıların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. İçeriğinde gelen pek çok özellikle Windows 10 eski sürümlerini çoktan gölgede bıraktı bile.

 

İçerisinde harita uygulaması ile gelen Windows 10 Nokia’nın kullandığı Here Maps’i kullanmakta. Bu harita uygulaması çevrimdışı kullanım imkanı da sunmakta. Windows 10’un en çok kullanılan özelliklerinden biri olan bu haritalar uygulamasına gelin Windows 10 Harita İndirme Nasıl Yapılır? başlığı altında bir göz atalım.

 

Çevrimdışı Kullanımınız İçin Harita İndirme;

 

* Öncelikle uygulamanın güncel olup olmadığından emin olun. Güncel değilse mutlaka güncelleyin.

 

* Ayarlar > Sistem > Çevrimdışı Harita şeklinde bu uygulamaya ulaşabileceğiniz gibi Başlat menüsünün arama çubuğuna ‘Harita’ yazarak da ulaşmanız mümkün.

 

* Uygulamanız güncel ise sol alt kısımda yer alan kısımdan ‘Çevrimdışı Harita İndir’ seçeneğine geçin.

 

* Açılacak sayfada pek çok ülke seçeneği bulunmakta. Bu haritaların kaç MB oldukları da bu içerikte yer almaktadır. İndirmek istediğiniz ülkeyi seçin ve indirmenin tamamlanmasını bekleyin. (Haritayı ne yazık ki istediğiniz bir dosyaya indirme seçeneği bulunmamaktadır. Yani herhangi bir harici belleğe bu haritayı depolayamıyorsunuz, bilgisayarınızın sisteminde yüklü olarak kalıyor)

 

* İndirme tamamlandıktan sonra indirdiğiniz ülke haritasını ‘Haritalar’ menüsünde rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz.

 

 

 

Çevrimdışı harita kullanımının çevrimiçi harita kullanımından elbette ki eksik yönleri var. Haritanın ara yüzü kolay bir kullanım sağlıyor. İnternet bağlantısının bulunmadığı bir ortamda Windows 10’un bu haritalarının gerçekten çok işe yaradığını sizler de fark edeceksiniz.

 

Post Author: teknologiz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir