Windows 10 PC Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Windows 10 PC Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

 

Windows 10’a yeni geçmiş ve kurulum yaparken ihmal ettiğiniz “Bilgisayar adı” sonradan da verilebilmektedir. Ne yapmamız gerekiyor, Windows 10 PC Adı Değiştirme Nasıl Yapılır? diyenlerden iseniz açıklamada verilen adımları dikkatle uygulayınız. Bilgisayar adı bazen farklı bir cihazla eşleştirilmesi gerekirken ya da bilgisayarınızın adının girilmesi gereken bir programla ilgileniyorsanız işinize yarayacaktır. O halde sistemin kurulumda otomatik olarak verdiği rastgele ismi değiştirmek gerekecektir.

 

Modern ayarlar ile isim değiştirme

Modern ayarlar>Ayarlar> Sistem>Hakkında menüsünü takip ederek sağ tarafta “ Bilgisayar adı” adlı sekme görülecektir.

 

Bu sekmenin altında bulunan “ “Bilgisayarı yeniden adlandır” butonlarını tıklayarak beliren yeni pencereden ilgili alana bilgisayarınıza vermek istediğiniz ismi girebilirsiniz.

 

“Sonraki” butonuna tıklandığında isim yazma işlemi bitmiş olacak ve sıra şimdi de bilgisayarınızı yeniden başlatmanıza gelecektir.

 

Uyarı olarak karşınıza çıkacak olan “ Şimdi yeniden başlat” butonuna tıkladığınızda resetlenme başlayacaktır. Bilgisayarınız yeniden açıldığında, oturum açmak istediğinizde bilgisayarınıza verdiğiniz yeni isim görünecektir.

 

İşlemlerin hepsini doğru sırayla yaptığınızda kısa bir süre içinde bilgisayarınıza istediğiniz ismi vermiş olacaksınız. Tek ihtiyacınız biraz dikkat.

 

Modern ayarlar menüsü klasik olarak kullanılan denetim masasını kullanmaktan daha çok işe yaramakta olup kullanımı daha kolaydır. Windows 10’da pek çok kişiselleştirmeyi buradan yapılabilmektedir.

 

Denetim masasından isim değiştirme

Bilgisayara isim verme işlemini eğer isterseniz Denetim masasından da yapılabilmektedir.

Denetim masası> sistem> Güvenlik> sistem > Ayarları değiştir > Değiştir adlı menüleri takip edilmelidir. Bu şekilde de bilgisayar ismi değiştirildikten sonra yeniden bilgisayarın başlatılması isteğinize bağlıdır.

Post Author: teknologiz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir