Windows 10 Yükseltme Bildirimi Nasıl Kapatılır?

 

Windows 10 Yükseltme Bildirimi Nasıl Kapatılır?

 

Windows her yeni sürümü ile heyecanlandırmaya ve merak uyandırmaya devam ediyor, Windows 10 sürümü ile de dikkatleri toplamış durumda. Yapılan açıklamaya göre kişiye özel kullandıkları tüm cihazlarında her yeni sürüm ile senkronizasyon yapılmaya devam edileceği söylendi.

 

Windows 10 yüklemesini hızlı bir şekilde yapmak için aşağıdaki yolu izlemeniz yeterli olacaktır , Windows / SoftwareDistribution / Download klasörüne giriş yapın ardından burada bulunan tüm dosyaları temizleyin bu sayede boş yeni bir alan oluşturmuş olacaksınız ardından Windows uptade’i açın ve Windows tuşuna basarak cmd yazın enter tuşuna basmadan sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır seçeneğini işaretleyin.

 

Wuauclt.exe / updatenow komut dizinini yazarak bekleyin bu sayede arka planda bir denetim sağlatmış olacaksınız. Sonrasında güncellemeleri denetle komutunu kullanarak güncellemeyi başlatın. En son olarak da komut penceresinde geri giderek komutu onaylayın ve enterlayın kurulumu tamamlamış olacaksınız.

 

Gündemi çok fazla meşgul eden sorulardan biride; Windows 10 Yükseltme Bildirimi Nasıl Kapatılır? Adım adım neler yapmanız gerektiğini anlatalım.

 

İlk olarak bir defaya mahsus kapatmak istiyor isek görev yöneticisi en büyük yardımcınız olacaktır. Görev yöneticisi üzerinden GWX.exe dosyasını seçerek sonlandırmanız yeterlidir. Ancak bu işlemi yapar iseniz sadece bir defaya mahsus kapatacağı için bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda bildirim almaya devam edeceksiniz.

 

Görev yöneticisine erişim ( cntrl + shift + esc tuşlarına aynı anda basarsanız görev yöneticisine erişebilirsiniz. )

 

Bildirimleri tamamen kaldırmak için ; Denetim masası / Programlar ve Özelliklerden KB3035583 güncellemesini kaldırmanız gerekiyor .

 

Post Author: teknologiz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir